google

  odpylanie, filtrowentylacja, filtry

  Kursy walut 23.04.2019
  1 USD
  3.8118
  0.0067
  1 EUR
  4.2886
  0.0084
  1 CHF
  3.7427
  -0.013
  1 GBP
  4.9522
  0.0043
  1 RUB
  0.0598
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Używane systemy odpylania - jak zminimalizować koszta wyposażenia fabryki?

  Surplex, używana instalacja wentylacyjna MION MOSOLE VSD
  Surplex
  Używana instalacja
  wentylacyjna
  MION MOSOLE VSD

  Pytanie "jak obniżyć koszty wyposażenia zakładu czy fabryki" zadają sobie chyba wszyscy początkujący przedsiębiorcy. Kwestia ta ma duże znaczenie praktycznie w każdej branży obróbczej czy produkcyjnej.

  Osoby, które chcą rozpocząć działalność w dynamicznie rozwijającym się sektorze drzewnym, energetycznym, ceramicznym czy lakierniczym, muszą pamiętać o wyposażeniu zakładu w odpowiednie maszyny odpylające i wentylacyjne. Przy skromnym kapitale coraz częściej wybieranym rozwiązaniem jest zakup maszyn z drugiej ręki.

  Zapylenie - jeden z głównych problemów zakładów przemysłowych

  Zapylenie powstające w trakcie procesów produkcyjnych jest jednym z największych problemów występujących w zakładach przemysłowych. Powstające w trakcie obróbki drewna czy tworzyw sztucznych pyły mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka, zwłaszcza te o mikroskopijnej, niewidocznej gołym okiem wielkości.

  Do najbardziej pyłotwórczych czynności zalicza się ostrzenie, szlifowanie oraz polerowanie. Wartości najwyższych dopuszczalnych stężeń pyłów można znaleźć w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 listopada 2002 roku. Zgodnie z obowiązującym prawem, każdy właściciel fabryki ma obowiązek wyposażyć zakład pracy w odpowiednie środki ochrony przeciwpyłowej.

  Odpylanie technologiczne jest stosowane wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z zanieczyszczonymi środowiskami pracy i suchymi pyłami o bardzo małych cząsteczkach, które wymagają usunięcia przy pomocy specjalistycznego sprzętu. W każdym ze stanowisk pracy należy nie tylko zidentyfikować rodzaj pyłu, ale także określić jego stężenie. Gdy ryzyko jest duże, planowana praca nie może zostać rozpoczęta do momentu przedsięwzięcia działań eliminujących lub ograniczających zagrożenie u źródła.

  Surplex Używany system odpylania i filtrowania FM FILTROMECCANICA CFM
  Surplex
  Używany system odpylania
  i filtrowania
  FM FILTROMECCANICA CFM

  Używane odpylacze, filtry centralne i instalacje wentylacyjne

  By zapewnić pracownikom odpowiednie warunki pracy, minimalizując jednocześnie koszty wyposażenia fabryki, warto zdecydować się na zakup sprzętów odpylających i wentylacyjnych z drugiej ręki. W tym celu warto zapoznać się z ofertą rozmaitych portali aukcyjnych, szczególnie tych stricte branżowych.

  W tej kwestii z pomocą przychodzi choćby Surplex - lider europejskiego rynku w handlu maszynami przemysłowymi. Używane maszyny przemysłowe z Surplex to gwarancja niezawodności i funkcjonalności, stanowiąca znakomitą alternatywę dla nowych urządzeń, nierzadko bardzo kosztownych. Chcąc wyposażyć zakład ceramiczny czy energetyczny w stanowiskowe systemy odpylające, warto zajrzeć na aukcje organizowane przez Surplex. Ceny tego typu urządzeń rozpoczynają się już od 100 euro, a więc od nieco ponad 400 złotych. Z kolei za zupełnie nowe systemy odpylające, które dopiero co wyszły z fabryk producentów, musielibyśmy zapłacić blisko 4-5 tysięcy złotych.

  Właściciele zakładów działających w przemyśle motoryzacyjnym czy w branży produkcji mebli, poza profesjonalnymi systemami odpylającymi, powinni również zwrócić uwagę na suszarnie lakiernicze, które pomagają ograniczyć zapylenie świeżo pomalowanych elementów. Na stronie Surplex ceny kabin przeznaczonych do suszenia rozpoczynają się od 500 euro, czyli od niewiele ponad 2 tysięcy złotych. Za całkowicie nową suszarnię producenci żądają natomiast nawet pięć razy więcej.

  Na aukcjach Surplex można znaleźć zarówno używane urządzenia odpylające przeznaczone do jednostek jednostanowiskowych, jak i duże systemy odprowadzające powietrze. Nie brakuje tu także sprzętów wentylacyjnych i rozdrabniających (ceny rozpoczynają się już od 90 euro), które znajdą zastosowanie niemal w każdej gałęzi przemysłu, w której istnieje problem z zanieczyszczeniami powietrza powstającymi w trakcie procesów produkcyjnych. Szeroka gama odpylaczy pozwala na optymalny dobór urządzeń do potrzeb konkretnego zakładu, minimalizując tym samym koszty jego wyposażenia, co jest niezwykle ważne w szczególności na początku działalności.

  Źródło:
  Surplex GmbH
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.