google

  odpylanie, filtrowentylacja, filtry

  Kursy walut 17.10.2019
  1 USD
  3.8638
  -0.0296
  1 EUR
  4.2849
  -0.0121
  1 CHF
  3.8902
  -0.0139
  1 GBP
  4.9456
  -0.0154
  1 RUB
  0.0604
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wentylator wyciągowy - czy warto go stosować?

  Wentylator wyciągowy - czy warto go stosować?Sezon grzewczy w wielu gospodarstwach domowych to czas trudny. Bardzo często bowiem okazuje się, że piece w naszych domach nie działają do końca tak jak powinny. Zbyt słaby ciąg, cofanie się dymu - to tylko niektóre problemy, z którymi musimy się zmagać. Warto więc wiedzieć w jaki sposób możemy skutecznie sobie z nimi poradzić.

  Zbyt mały ciąg kominowy, niska zabudowa a nawet warunki atmosferyczne takie jak duża wilgotność czy brak ruchu powietrza - to wszystko sprawić może, że dym z pieca zamiast wydostawać się na zewnątrz zawraca powodując zadymienie i pylenie w kotłowni. To poważny problem, który może mieć negatywne konsekwencje dla zdrowia domowników. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje rozwiązań, dzięki którym mogłyby zwiększyć ciąg w kominach swoich domów.

  Nowoczesne rozwiązanie

  Coraz większa ilość osób, które zmagają się ze wspomnianymi wyżej problemami decyduje się na zakup specjalnego wentylatora kominowego. Nie ma w tym nic dziwnego, dobry wentylator wyciągowy ma wiele zalet. Przede wszystkim zapobiega dymieniu i pyleniu zwłaszcza podczas rozpalania ognia. Zwiększa ciąg kominowy, dzięki temu opał spala się dokładniej a płomienie nie wygasają. Schładza również wydzielający się dym co znacząco zmniejsza ryzyko podpalenia się sadzy w kominie. Co więcej, sprawia, że z komina nie ulatnia się gęsty, duszący dym oraz zabezpiecza przed wnikaniem opadów atmosferycznych do wewnątrz komina. Jak więc widać funkcjonalność takiego urządzenia jest szeroka i znacząco zwiększa komfort oraz bezpieczeństwo w domach korzystających z pieców opalanych drewnem lub węglem. Warto więc rozważyć jego kupno. Szczególnie w niektórych przypadkach. Kiedy dokładnie? Przekonajmy się.

  Wentylator wyciągowy - kiedy warto go zastosować?

  Zakup i montaż dobrego wentylatora nie zaszkodzą żadnemu gospodarstwu domowemu. Wprost przeciwnie, jego działanie może przynieść korzyści każdemu gospodarstwu domowemu. Istnieje jednak kilka czynników, które sprawiają, że w sprzęt ten należy koniecznie się wyposażyć. Wśród nich wymienić można między innymi: krótki komin, posiadanie kotła o małej mocy czy za mały przekrój komina. Jeśli któryś z tych czynników utrudnia nam skuteczne ogrzewanie domu zakup kotła będzie doskonałym rozwiązaniem, które z całą pewnością pozwoli nam odczuć poprawę. Przekonało się o tym już wiele osób, które zdecydowały się na zakup i montaż dobrego wentylatora wyciągowego.

  Podobne artykuły

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.