google

  odpylanie, filtrowentylacja, filtry

  Kursy walut 20.09.2019
  1 USD
  3.9319
  0.0052
  1 EUR
  4.3438
  0.0013
  1 CHF
  3.9668
  0.0056
  1 GBP
  4.9277
  0.0215
  1 RUB
  0.0616
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Najdokładniejsze metody filtracji

  W wielu gałęziach przemysłu, przede wszystkim w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym, bardzo ważne jest przeprowadzenie na pewnym etapie produkcji procesu filtracji, która w przypadku tych branż wymaga bardzo wysokiej dokładności. Niesie to za sobą konieczność stosowania specjalnych rozwiązań, które zapewnią oczekiwaną skuteczność, a często także ochronę mikrobiologiczną mediów procesowych.

  filtr świecowy - świeca filtracyjna Pro-Mill

  Bardzo częstym rozwiązaniem, stosowanym w wyżej wspomnianych gałęziach przemysłu, są filtry workowe do cieczy. Są one w stanie zapewnić dokładność filtracji już na poziomie 1 um.

  - Filtry workowe do cieczy zbudowane są ze stalowej obudowy oraz kosza filtracyjnego, wykonanego z blachy perforowanej – wyjaśnia Adam Tymoszewski, właściciel firmy Pro-mill s.c., produkującej m. in. filtry procesowe. – Wewnątrz kosza filtracyjnego umieszcza się worek filtracyjny, w którym zachodzi mechanizm filtracji wgłębnej.

  Filtry workowe do cieczy generują niskie koszty inwestycyjne i eksploatacyjne. Ich obsługa ogranicza się do okresowej wymiany worków filtracyjnych, która jest łatwa i bezproblemowa – wystarczy wyciągnąć worek za pomocą specjalnej rączki. Urządzenia te często stosuje się do filtracji cieczy lepkich, takich jak np. oleje jadalne w przemyśle spożywczym czy wszelkie olejki i inne media w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym.

  Jednym z najdokładniejszych urządzeń filtracyjnych są także filtry świecowe, składające się podobnie jak filtry workowe do cieczy z obudowy (stalowej lub tytanowej) i wkładu filtracyjnego. W tym przypadku wkład ten stanowi świeca filtracyjna, która charakteryzuje się mechanizmem filtracji od zewnątrz do środka. Element ten również podlega okresowej wymianie w momencie osiągnięcia konkretnej wartości spadku ciśnienia na skutek nagromadzenia się zanieczyszczeń.

  Filtry świecowe mają różne konstrukcje w zależności od zastosowania. Największe znaczenie mają filtry świecowe membranowe plisowane (zbudowane z plisowanej syntetycznej membrany, która pozwala na osiągnięcie dokładności nawet do setnych części mikrometra, co zapewnia bezpieczeństwo mikrobiologiczne) oraz filtry świecowe wgłębne plisowane (o plisowanej konstrukcji, wykonane zazwyczaj z polipropylenu lub włókna szklanego, stanowią barierę dla większych mikroorganizmów, takich jak pleśnie i grzyby).

  Zarówno filtry workowe do cieczy, jak i filtry świecowe, można nazwać urządzeniami do zadań specjalnych. To ich wysoka skuteczność ma bardzo duży wpływ na jakość produktów wytwarzanych w fabrykach najbardziej wymagających branż.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.