google

  odpylanie, filtrowentylacja, filtry

  Kursy walut 20.09.2019
  1 USD
  3.9319
  0.0052
  1 EUR
  4.3438
  0.0013
  1 CHF
  3.9668
  0.0056
  1 GBP
  4.9277
  0.0215
  1 RUB
  0.0616
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Nowoczesne rozwiązania filtracyjne

  Filtracja stanowi jeden z najbardziej kluczowych etapów większości procesów przemysłowych. To od niej zależy stopień oczyszczenia danego surowca, medium procesowego czy produktu. Dlatego też technologie filtracyjne są wciąż udoskonalane w celu zapewnienia jak największej wydajności tego procesu, co może znacznie poprawić moce przerobowe przedsiębiorstwa.

  Nowoczesne rozwiązania filtracyjne - filtr samoczyszczącyStosunkowo nowym, ale coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem filtracyjnym, zapewniającym bardzo dużą wydajność w porównaniu z innymi filtrami, jest filtr samoczyszczący. Ogromną zaletą tego urządzenia jest fakt, że nie trzeba przerywać procesu filtracji w celu oczyszczenia przegrody filtracyjnej, a zatem z punktu widzenia prowadzenia procesu mamy do czynienia z filtracją ciągłą. Filtry samoczyszczące zapewniają więc nie tylko większą wydajność, ale także całkowitą automatyzację procesu i brak konieczności narażania obsługi na kontakt z mediami procesowymi, co jest szczególnie istotne w przypadku filtrowania cieczy niebezpiecznych.

  Filtry samoczyszczące składają się ze stalowej obudowy, sita szczelinowego, stanowiącego przegrodę filtracyjną, oraz specjalnego skrobaka, służącego do usuwania osadu. Procedura czyszczenia polega na ruchu skrobaka w dół, podczas którego zeskrobywany z sita osad kierowany jest do zaworu spustowego, który usuwa osad co zaprogramowaną liczbę cykli. Odpowiedni spadek ciśnienia na filtrze jest sygnałem do rozpoczęcia procedury czyszczenia. Filtry samoczyszczące posiadają własne układy automatyki, zatem ingerencja pracowników ogranicza się do obsługi filtra z poziomu panelu operatorskiego, co zmniejsza liczbę osób zaangażowanych  w sterowanie procesem do minimum, a co za tym idzie zmniejsza koszty eksploatacyjne. Ponadto, stały monitoring parametrów procesowych pozwala na natychmiastowe wykrycie wszelkich awarii i zminimalizowanie ich następstw.

  - Filtr samoczyszczący może przynieść wymierne korzyści dla przedsiębiorstw, w których filtrowane są duże strumienie zawiesin – twierdzi Adam Tymoszewski, właściciel firmy Pro-mill, produkującej m.in. filtry samoczyszczące. – Mimo większych kosztów inwestycyjnych w porównaniu z innymi filtrami, takie rozwiązanie naprawdę się opłaca, ponieważ można wielokrotnie skrócić czas prowadzenia procesu, a tym samym znacznie poprawić wydajność całego zakładu.

  Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione zalety, można stwierdzić, że każdy liczący się zakład produkcyjny powinien wyposażyć swoje linie technologiczne w urządzenia takie jak filtr samoczyszczący, aby sprostać wymaganiom dzisiejszego rynku.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.