google

  odpylanie, filtrowentylacja, filtry

  Kursy walut 20.04.2018
  1 USD
  3.3881
  0.0188
  1 EUR
  4.1724
  0.0059
  1 CHF
  3.4827
  0.005
  1 GBP
  4.7660
  -0.011
  1 RUB
  0.0552
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Dom bezpieczny przed smogiem

  Dom bezpieczny przed smogiemAlarmy smogowe docierają do nas ostatnimi tygodniami niemal bez końca. Stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu zdaje się niemal rosnąć z każdym dniem, a eksperci od zdrowia przestrzegają przed przebywaniem poza domem. Czy jednak w obrębie swego mieszkania jesteśmy stuprocentowo bezpieczni?

  Wiszące nad miastem, pełne trujących substancji powietrze zmusza nas do ograniczonego przebywania poza domem. Ci, którzy nie chcą narażać się na problemy z układem oddechowym i złym samopoczuciem powinni darować sobie aktywność fizyczną na dworze, oraz kierować się do swojego mieszkania tak szybko, jak to tylko możliwe, bez zbędnego przebywania w centrum miasta. Aby jednak własne mieszkanie rzeczywiście było bezpieczną strefą, w pełni wolną od smogu należy je specjalnie zaaranżować.

  Wentylacja to podstawa

  Osoby, których projekty domów zostały zrealizowane przy ulicach, po których pojawiają się samochody powinny szczególnie zaangażować się w przystosowanie mieszkania do walki ze smogiem. Niestety szczelne okna z najnowocześniejszymi technologiami oraz unikanie ich otwierania w godzinach szczytu nie daje stuprocentowej pewności, że niebezpieczne pyły nie pojawią się w środku pomieszczeń. Rozwiązaniem, na które można liczyć jest specjalna, mechaniczna wentylacja. Wentylacja tego rodzaju skutecznie filtruje powietrze obniżając w nim poziom dwutlenku węgla oraz ilość szkodliwych alergenów. Jednocześnie temperatura powietrza zostaje utrzymana, a same koszty ogrzewania pokoi maleją aż o kilkadziesiąt procent.

  Zielona nadzieja

  Organizmy, które z natury zostały przystosowane do radzenia sobie z nieczystościami powietrza, to nic innego, jak dobrze znane nam rośliny. Popularne paprocie, chryzantemy czy bluszcze to prawdziwi eksperci w walce z zanieczyszczonymi gazami. To niezwykłe części tych roślin mają zdolność pochłaniania niepożądanych substancji w związki, które nie są groźne dla naszego zdrowia, a pomagają im w tym mikroorganizmy skryte w glebie. Zaletą roślin jest nieporównywalnie niższy koszt kupna i utrzymania, niż wentylacji mechanicznej, jednak wiadome jest to, że ich działanie nie będzie tak samo skuteczne. Warto jednak pamiętać o zbawiennych możliwościach roślin i z nich korzystać. Dlatego też dobrym pomysłem jest decydowanie się na projekty domów uwzględniające ogrody zimowe lub dużo przestrzeni w ogrodzie.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.