google

  odpylanie, filtrowentylacja, filtry

  Kursy walut 20.04.2018
  1 USD
  3.3881
  0.0188
  1 EUR
  4.1724
  0.0059
  1 CHF
  3.4827
  0.005
  1 GBP
  4.7660
  -0.011
  1 RUB
  0.0552
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Zalety stosowania filtrów samoczyszczących

  Filtr samoczyszczący jest coraz częściej stosowanym w przemyśle rozwiązaniem filtracyjnym. Jest to urządzenie bardziej skomplikowane od standardowych aparatów filtracyjnych, ale pracujące z dużo większą wydajnością, co może przynieść bardzo duże oszczędności dla całego zakładu.

  Filtr samoczyszczący wyposażony jest w sito szczelinowe, którego konstrukcja nie pozwala na zapychanie się oczek sita. Rozmiar oczek, determinujący dokładność filtracji, dobiera się pod kątem danego zastosowania. Sito szczelinowe czyszczone jest okresowo przez specjalny skrobak bez przerywania procesu filtracji, co zapobiega wszelkim przestojom produkcyjnym.

  Sprawdź także: dachy z płyty warstwowej

  Obudowa urządzenia typu filtr samoczyszczący wykonywana jest ze stali nierdzewnej, najczęściej AISI 304. Projektowana jest ona z uwzględnieniem maksymalnego ciśnienia oraz temperatury, które filtr musi wytrzymać.

  Zobacz również: budowa hal stalowych

  Specjalnym rodzajem omawianego urządzenia jest filtr samoczyszczący do wody. Stosowany jest głównie do filtracji wody technologicznej, stosowanej w każdym zakładzie produkcyjnym, elektrowniach, oczyszczalniach ścieków, itd. Woda taka często jest pozyskiwana z rzek i zbiorników wodnych, dlatego przed zastosowaniem musi być odpowiednio oczyszczona. Z racji dużego ładunku zanieczyszczeń, stosowanie „zwykłych” filtrów, jak np. filtr workowy jest mało ekonomicznym rozwiązaniem. Dlatego filtr samoczyszczący do wody jest najlepszą możliwą opcją.

  Filtr samoczyszczący do wody, tak jak każdy filtr tego typu, sterowany jest za pomocą układu automatyki. Układ ten monitoruje na bieżąco parametry pracy filtra i po przekroczeniu zaprogramowanej wartości spadku ciśnienia, uruchamia procedurę czyszczenia, podczas której skrobak usuwa zanieczyszczenia z przegrody filtracyjnej i kieruje je do zaworu spustowego. Zawór spustowy otwiera się co zadaną liczbę cykli.

  Źródło:
  Autor: Artykuł sponsorowany
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.