google

  odpylanie, filtrowentylacja, filtry

  Kursy walut 20.09.2019
  1 USD
  3.9319
  0.0052
  1 EUR
  4.3438
  0.0013
  1 CHF
  3.9668
  0.0056
  1 GBP
  4.9277
  0.0215
  1 RUB
  0.0616
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Filtracja przemysłowa o dużej wydajności

  W większości procesów produkcyjnych surowce, produkty oraz wszelkie media procesowe muszą charakteryzować się określonym stopniem czystości. Dlatego należy je poddać procesowi filtracji o wymaganej dokładności. Większość rozwiązań filtracyjnych wymaga prowadzenia procesu w trybie okresowym, ponieważ po nagromadzeniu pewnej ilości zanieczyszczeń, przegroda filtracyjna wymaga oczyszczenia lub wymiany. Takiego problemu nie sprawiają filtry samoczyszczące.

  Filtry samoczyszczące przemysłowe pozwalają na prowadzenie procesów w trybie ciągłym, ponieważ czyszczenie sita odbywa się bez przerywania procesu filtracji. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu specjalnego skrobaka, który może przyjmować różne konstrukcje. W momencie, gdy spadek ciśnienia na przegrodzie filtracyjnej osiągnie zaprogramowaną wartość, uruchamiana jest procedura czyszczenia, podczas której skrobak kieruje osad w stronę zaworu spustowego.

  Zobacz także: konstrukcje stalowe mazowieckie

  Filtry samoczyszczące używane są bardzo często do filtracji wód technologicznych i obiegowych w różnego rodzaju fabrykach, elektrowniach czy oczyszczalniach ścieków. Ze względu na tryb pracy, filtry samoczyszczące przemysłowe mogą filtrować strumienie procesowe z bardzo dużą wydajnością, niemożliwą do osiągnięcia przy pomocy innego typu urządzeń.

  Sito szczelinowe, wykorzystywane w tego typu rozwiązaniach, ma specjalną konstrukcję, zapobiegającą zapychaniu się sita. Filtry samoczyszczące mogą prowadzić proces filtracji z dokładnością od 20 do 2000 mikronów, a częstotliwość czyszczenia jest automatycznie dostosowywana do ładunku zanieczyszczeń.

  Filtry samoczyszczące przemysłowe mają jeszcze jedną istotną zaletę – nie wymagają żadnej ingerencji w ich działanie, a co za tym idzie nie narażają obsługi na kontakt z filtrowanym medium, które w przypadku niektórych procesów może być toksyczne i niebezpieczne.

  Źródło:
  Autor: Artykuł sponsorowany
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.