google

  odpylanie, filtrowentylacja, filtry

  Kursy walut 25.03.2019
  1 USD
  3.7966
  0.0018
  1 EUR
  4.2978
  0.0084
  1 CHF
  3.8184
  0.0105
  1 GBP
  5.0024
  0.0324
  1 RUB
  0.0591
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem - co warto wiedzieć?

  Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem - co warto wiedzieć?Wentylacja domu może być wykonana w systemie grawitacyjnym lub mechanicznym. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się system wentylacji połączony z rekuperacją.

  Takie rozwiązanie sprawdza się świetniezwłaszcza w budynkach energooszczędnych. Ten system umożliwia nie tylko sprawną wymianę powietrza, ale też obniża zapotrzebowanie na ciepło całego obiektu.

  Jak działa wentylacja z rekuperatorem?

  W tym typie wentylacji mechanicznej ruch wymiany mas powietrza odbywa się dzięki pracy wentylatorów poprzez kanały wentylacyjne (https://www.promattop.pl/pl-pl/applications-new/kanaly%20went/kanaly-went). Intensywność nawiewu można w pełni regulować. Warto wiedzieć, że masy powietrza pochodzące z wewnątrz oraz z zewnątrz budynku przechodzą przez wymiennik ciepła. W tym urządzeniu strugi powietrza nie mieszają się bezpośrednio ze sobą, ale ich temperatura wyrównuje się. Dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele ciepła, które w przypadku wentylacji grawitacyjnej byłoby „wywiane” z domu. Zastosowanie wymiennika ciepła powoduje, że nawet przy bardzo dużych mrozach nie mamy wrażenia zimnych przeciągów pochodzących z kanałów wentylacyjnych.

  Jak zbudowana jest wentylacja mechaniczna z wymiennikiem ciepła?

  System wentylacji zbudowany jest z centrali z wymiennikiem ciepła oraz kanałów wentylacyjnych. Warto dodać, że kanały muszą być odpowiednio izolowane termicznie oraz akustycznie. Kanały wentylacyjne są przeważnie ukryte na poddaszu lub w piwnicy. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej centrali, która będzie dobrze dopasowana do danego budynku i wymagań jego użytkowników. Projekt wentylacji powinien przygotowywać specjalista, aby system dział efektywnie. I powinien on powstać razem z planami budynku. Wykonywanie takiej wentylacji w domach, które już stoją jest bardzo kłopotliwe ze względu na konieczność znalezienia miejsca na wszystkie kanały wentylacyjne. Koniecznie trzeba też podkreślić, że radzimy stosowanie produktów renomowanych producentów, aby zapewnić wysoką jakość i trwałość instalacji.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.