google

  odpylanie, filtrowentylacja, filtry

  Kursy walut 24.06.2019
  1 USD
  3.7360
  -0.0345
  1 EUR
  4.2538
  -0.0084
  1 CHF
  3.8259
  -0.0122
  1 GBP
  4.7558
  -0.0241
  1 RUB
  0.0594
  -0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • 5 powodów, dla których warto wybrać w firmie wózek widłowy elektryczny

  5 powodów, dla których warto wybrać w firmie wózek widłowy elektryczny

  Wózki widłowe elektryczne to jedne z najczęściej wybieranych środków transportu bliskiego. Dzięki swym licznym zaletom i uniwersalności zyskują coraz większe grono zwolenników. Chcesz wiedzieć dlaczego warto zdecydować się na ich zakup? Przedstawimy Ci 5 najważniejszych powodów, które sprawią, że również Ty zapragniesz mieć je u siebie!

  W dobie szybko rozwijających się przedsiębiorstw i dużej konkurencyjności na rynku, należy szczególną uwagę przywiązywać do ciągłej aktywności oraz stałego poprawiania wydajności pracy. Wykonywanie codziennych zadań i prac magazynowych z powodzeniem ułatwiają nowoczesne sprzęty i maszyny, takie jak np. dostępne tutaj wózki widłowe. W poniższym artykule zaprezentujemy Ci 5 najważniejszych, naszym zdaniem, powodów, dla których także i Ty powinieneś przekonać się, że warto zdecydować się na zakup wózka widłowego elektrycznego do firmy. Zapraszamy do lektury!

  1. Elektryczne wózki widłowe usprawniają pracę

  Praca fizyczna zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych i lekkich. Dziś nie wyobrażamy sobie już rozładowywania ciężarówek przy wykorzystaniu tylko i wyłącznie siły ludzkich rąk, ponieważ mamy możliwość używania licznych maszyn i pojazdów, które są w stanie nas w tym zastąpić.

  Wózki widłowe elektryczne wykorzystywane są głównie do prac związanych z załadunkiem oraz rozładunkiem towarów, transportem poziomym oraz składowaniem na średniej wysokości regałach. Tego typu pojazdów używa się także z powodzeniem podczas zadań polegających na kompletowaniu zamówień oraz przy obsłudze linii produkcyjnych.

  Ze względu na szeroki wachlarz zastosowań, wózki widłowe elektryczne sprawdzają się przede wszystkim w pracy na powierzchniach i zapleczach dużych hipermarketów, a także na wszelkiego typu halach produkcyjnych i magazynach.

  5 powodów, dla których warto wybrać w firmie wózek widłowy elektryczny

  2. Wózki widłowe elektryczne nie emitują spalin

  Elektryczne wózki widłowe stanowią idealną alternatywę dla wózków widłowych spalinowych (takich jak te dostępne tutaj). Jednym z głównych powodów tego stanu jest to, iż elektryczne pojazdy nie emitują szkodliwych dla środowiska spalin (w przeciwieństwie do, jak sama ich nazwa wskazuje, wózków spalinowych), zatem są przystosowane do pracy nawet w umiarkowanie wentylowanych, raczej zamkniętych pomieszczeniach.

  System elektrycznego napędu w tych pojazdach opiera się na wykorzystaniu ładowanych akumulatorów, baterii. W zależności od modelu można spotkać wózki widłowe elektryczne dostępne w kilku wersjach: 24V, 48V oraz 80V.

  Znacznym ułatwieniem w codziennej obsłudze wózków widłowych elektrycznych jest możliwość bocznej wymiany akumulatorów.

  3. Praca wózków elektrycznych jest cicha

  Jest to kolejny powód, dla którego warto wykorzystywać wózki widłowe elektryczne. Poziom ich hałasu jest niski, dzięki czemu praca na nich nie jest uciążliwa i może odbywać się nawet w zatłoczonej hali, bez narażania pracowników na niebezpieczeństwo utraty słuchu i inne nieprzyjemne dolegliwości.

  Hałas na stanowisku operatora (np. w przypadku elektrycznych wózków widłowych Manitou) wynosi od 70 dB do  78 dB. Dla porównania - taki poziom hałasu jest równy np.:

  • wnętrzu głośnej restauracji;
  • pracującemu odkurzaczowi;
  • darciu papieru.

  Zupełnie inaczej przedstawia się poziom hałasu podczas pracy na wózkach widłowych spalinowych - jest to od ok 85 dB do nawet 100 dB. Dlatego podczas długotrwałej pracy związanej z obsługą wózków widłowych spalinowych zaleca się stosowanie wkładek dousznych lub nauszników przeciwhałasowych (o ile tylko ich używanie nie powoduje stworzenia zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa własnego i innych pracowników).

  5 powodów, dla których warto wybrać w firmie wózek widłowy elektryczny

  4. Na rynku dostępne są różnorodne modele wózków  widłowych elektrycznych

  Obecnie, na rynku dostępnych jest tyle różnorodnych modeli wózków widłowych elektrycznych, iż każdy przedsiębiorca z łatwością znajdzie wśród nich sprzęt dopasowany do własnych potrzeb. Wybierając wózek widłowy warto skupić się na wielu elementach, w tym m.in:

  • typie pojazdu  - czy jest to wózek 3- lub 4- kołowy, jaka jest jego wielkość i wymiary;
  • mocy silnika - czy jest ona wystarczająca i pokrywa się z wymaganiami, które zostaną postawione przed sprzętem;
  • udźwigu maksymalnym - w wózkach widłowych elektrycznych wynosi on od ok. 1 do 8,5 tony, warto upewnić się, iż podczas zakupu wybieramy pojazd, który poradzi sobie z transportem ładunków, które obsługujemy na co dzień;
  • maksymalnej wysokości podnoszenia - jest to aspekt równie ważny jak maksymalny udźwig. Wysokość podnoszenia w wózkach widłowych elektrycznych  zwykle wynosi od ok. 2 do 6 metrów;
  • wydajności pracy - czyli upewnienie się ile motogodzin jest w stanie przepracować wózek bez konieczności ponownego ładowania, szczególnie ważne jeśli nasze przedsiębiorstwo pracuje w wielozmianowym trybie pracy.

  Ponadto, podczas zakupu wózków widłowych elektrycznych warto przyjrzeć się bliżej dodatkowej, niestandardowej ofercie, w której znaleźć można pojazdy wyposażone w najnowocześniejsze, zaawansowane technologie. Przykładowo w wielu wózkach widłowych elektrycznych, choćby: Toyota-Widłowe czy Cesab, montuje się silniki prądu zmiennego z użyciem technologii AC, umożliwiające maksymalne wykorzystanie energii.

  5 powodów, dla których warto wybrać w firmie wózek widłowy elektryczny

  5. Wynajem i zakup używanych wózków widłowych elektrycznych

  Jeśli odstrasza Cię zbyt wysoka cena wózków widłowych elektrycznych, nie musisz się już tym przejmować! Nie tylko osoby prywatne, czy przedsiębiorstwa, ale także wielu dealerów wózków widłowych posiada w swojej ofercie używany sprzęt w konkurencyjnych, przystępnych cenach. Ponadto często ten rodzaj zakupu objęty jest także dodatkową atrakcyjną gwarancją, a w cenie nierzadko otrzymuje się także dodatkowy osprzęt.

  Innym, nie obciążającym przesadnie portfela, rozwiązaniem jest równie popularna opcja krótko- (zwykle do 3 miesięcy) lub długoterminowego (nawet kilka lat) wynajmu wózków widłowych. W tym przypadku dogodnym rozwiązaniem jest wynajem połączony z opieką serwisową sprzętu.

  Jak widać - nawet w przypadku braku większych funduszy, można postarać się o posiadanie dobrej jakości sprzętu, który będzie wykorzystywany w przedsiębiorstwie.

  Podsumowanie

  Powyżej przedstawiliśmy 5 głównych powodów, dla których warto zdecydować się na zakup czy wynajem wózków widłowych elektrycznych. Należy podkreślić jeszcze, iż przed zakupem konkretnego modelu pojazdu, warto przyjrzeć się bliżej ofercie różnych dealerów, wybierając nie tylko jak najatrakcyjniejszy sprzęt, ale także dogodną dla siebie możliwość jego sfinansowania oraz ewentualną dostępną możliwość zakupu osprzętu do wózków widłowych. Równie ważne jest upewnienie się, czy części zamienne do wybranego pojazdu są łatwo dostępne na rynku i gdzie znajduje się najbliższy profesjonalny serwis wybranej przez nas marki, co pozwoli na zapewnienie pojazdom dobrego stanu technicznego i sprawności przez długie lata.

  Szukasz wózków widłowych elektrycznych? Znajdziesz je u popularnych dealerów, na:
  www.manitou24.pl/53-elektryczne-wozki-widlowe
  www.toyota-widlowe.pl/50-wozki-widlowe-elektryczne
  www.cesab.pl/55-wozki-widlowe-elektryczne

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.