google

  odpylanie, filtrowentylacja, filtry

  Kursy walut 22.05.2019
  1 USD
  3.8620
  -0.0005
  1 EUR
  4.3098
  0.0043
  1 CHF
  3.8209
  -0.0026
  1 GBP
  4.8906
  -0.0132
  1 RUB
  0.0600
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Filtrowentylacja – ochrona dla spawaczy

  Filtrowentylacja – ochrona dla spawaczyChyba nikogo nie trzeba uświadamiać, że zawód spawacza jest jednym z najniebezpieczniejszych na świecie. Codziennie spawacze stają w szranki z trującymi substancjami, które chcą wedrzeć się do ich organizmów i narobić dużych szkód. Na szczęście wymyślono urządzenia do tak zwanej filtrowentylacji, dzięki którym praca spawaczy wreszcie może być bezpieczna.

  Długie lata poświęcone pracy spawacza mogą mocno odbić się na zdrowiu. Ludzie wykonujący ten zawód narażeni są na różne niebezpieczeństwa.

  • Po pierwsze – pracując z bardzo gorącymi materiałami mogą się poparzyć, co z kolei może skutkować niedyspozycyjnością i niezdolnością do pracy.
  • Po drugie – podczas spawania wydzielają się z materiałów przeróżne substancje trujące – a więc dymy i pyły, które są niebezpieczne dla organizmu. Mogą one przybierać średnice nawet mniejsze niż 1 mikron! Dymy oraz pyły wywołują różne choroby, do których zaliczyć możemy: pylicę, astmę, gruźlicę, różne alergie, bronchit, a w szczególnych przypadkach nawet nowotwory!

  Na całe szczęście istnieje coś takiego jak filtrowentylacja, która zapewnia spawaczom czyste, filtrowane powietrze, z którego usuwane są szkodliwe zanieczyszczenia. Jak to działa?

  FILTROWENTYLACJA – PRZYKŁADY

  Filtrowentylacja może odbywać się na różne sposoby. W zależności od tego, gdzie pracuje spawacz (mały warsztat, wielka hala produkcyjna), w jakim trybie pracuje (stały, mobilny) czy jakie warunki panują dookoła (zadaszenie, temperatura, wilgotność, obecność innych osób), wykorzystuje się różne metody filtrowania i wentylowania powietrza.

  Najprostszym i stosowanym w wielu zakładach produkcyjnych – są wyciągi zamontowane nad każdym stołem spawalniczym, które wciągają brudne powietrze, uniemożliwiając mu przeniknięcie do dróg oddechowych pracowników. Dodatkowo w dużych halach stosuje się wentylacje ogólną – duży system obejmujący całe wielkie pomieszczenia.

  Bardzo często stosuje się również tak zwane mobilne elementy filtrowentylacyjne. Zazwyczaj są to uchwyty spawalnicze, które dodatkowo zaopatrzone są w mini-odciągi, które od razy przy materiale starają się pobierać szkodliwe powietrze.

  Zdarzają się również – chociaż to opcja chyba najdroższa – profesjonalne stoły spawalnicze, które posiadają własne, regulowane wyciągi.

  Po najlepsze rozwiązania z zakresu filtrowentylacji zgłoś się do hurtowni spawalniczej Ekod https://ekod.com.pl/oferta/filtrowentylacja/

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.