google

  odpylanie, filtrowentylacja, filtry

  Kursy walut 26.06.2019
  1 USD
  3.7540
  0.0164
  1 EUR
  4.2642
  0.0088
  1 CHF
  3.8477
  0.0169
  1 GBP
  4.7573
  -0.0131
  1 RUB
  0.0596
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wyniki wyszukiwania - Produkty

  Czy chodziło Tobie o filtrów ?
  Filtry patronowe
  Filtry patronowe
  ZASTOSOWANIE
  dymy spawalnicze
  pyły szlifierskie
  pyły przesypowe suche
  dymy przy cięciu termicznym
  pyły przy piaskowaniu
  opiłki metalowe
  przemysł chemiczny
  przemysł tekstylny
  przemysł spożywczy
  przemysł farmaceutyczny
  TYPOSZEREG
  Wersje mobilne: od 1.000 do 3.000 m3/h.
  Wersje stacjonarne: od 2.000 do 30.000m3/h.
  * na specjalne zamówienie dostarczamy filtry o wydajnościach spoza standardowego typoszeregu
  CHARAKTERYSTYKA
  Filtry patronowe przeznaczone są do oczyszczania powietrza z drobnych pyłów suchych, nie klejących się i nie wybuchowych. Urządzenia są wyposażone w filtry nabojowe działające na zasadzie filtracji powierzchniowej, zatrzymującej nawet bardzo drobne cząsteczki pyłu o wielkości mniejszej niż 0,4μm. Skuteczność filtracji wynosi 99,95%. Dla pyłów wybuchowych oferujemy filtry stanowiskowe w wykonaniu EX z wkładami filtracyjnymi antyelektrostatycznymi, membranami dekompresyjnymi oraz atestami.
  Dobór filtrów do określonych warunków pracy oraz rodzaju występujących pyłów wykonujemy bezpłatnie. Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klienta modyfikując gabaryty filtrów, średnice wlotu i wylotu, kolor filtra oraz wyposażenie. Gwarantujemy pełny serwis części zamiennych do oferowanych filtrów, w tym wkładów nabojowych. Filtry patronowe dostępne są w wersjach mobilnych i stacjonarnych.
  ZASADA DZIAŁANIA
  Zanieczyszczone powietrze jest zasysane ze strefy emisji i odprowadzane do komory patronów. Zanieczyszczenia odkładają się na powierzchni zewnętrznej filtrów patronowych . Oczyszczone powietrze wyrzucane jest przez wentylator na zewnątrz filtra. Stosujemy materiały filtracyjne o wysokiej skuteczności oczyszczania, dzięki temu oczyszczone powietrze może recylkulować wewnątrz pomieszczeń roboczych. Wyjątkowo przy oczyszczaniu powietrza z materiałów zawierających azbest, kadm, lub beryl, a także przy cięciu plazmą powietrze musi być usuwane na zewnątrz pomieszczenia roboczego. Filtry patronowe oczyszczane są automatycznie impulsami sprężonego powietrza przez układ "strzepywania” filtrów złożony ze zbiornika ciśnieniowego, elektrozaworów i dysz kierujących impuls sprężonego powietrza do wewnątrz filtra patronowego, co powoduje oderwanie się osadzonych zanieczyszczeń i opadanie ich na dno zbiornika na pyły.
  UŻYTKOWANIE
  Filtry patronowe stacjonarne mogą być usytuowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu. Przed rozpoczęciem użytkowania urządzenie należy w sposób trwały zamocować do podłoża. Filtry patronowe mobilne są wyposażone w króćce przystosowane do montażu, np. ramion odciągowych natomiast urządzenia stacjonarne są przewidziane do:
  obsługi instalacji złożonej z odciągów stanowiskowych, np. ramion ssących podłączonych do magistrali łączącej je z króćcami wlotowymi,
  wentylacji ogólnej połączonej z filtracją powietrza.
  Sprężone powietrze do zbiornika zapewnia użytkownik. Powietrze to musi być suche, pozbawione zanieczyszczeń stałych, wody lub oleju. Wymagane ciśnienie to 5-6 bar. Po uruchomieniu urządzenia zespół automatyki sterującej zapewnia ciągłą pracę wentylatora oraz samoczynne oczyszczanie filtrów cyklicznymi impulsami sprężonego powietrza. Filtry nabojowe należy wymieniać na nowe po okresie eksploatacji od jednego do dwóch lat.
  ...
  Karta produktu »
  TOP-PROJEKT Sp. z o.o. ul. Otyńska8, 54-426 woj. dolnośląskie

  Filtry patronowe

  Filtry patronowe ZASTOSOWANIE dymy spawalnicze pyły szlifierskie pyły przesypowe suche dymy przy cięciu termicznym pyły przy piaskowaniu opiłki metalowe przemysł chemiczny przemysł tekstylny ...
  Filtry kasetowe
  Filtry kasetowe to produkty o wysokiej skuteczności, wykorzystywane w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, a także w elektrowniach, urzędach, hotelach i nie tylko. W zależności od norm, jakie wymagane są w obiekcie, mogą być używane jako filtry wstępne lub docelowe. Wykonane są z materiałów o różnych właściwościach (np. z włókniny filtracyjnej szklanej, syntetycznej, stalowej), aby maksymalnie dopasować je do warunków panujących w pomieszczeniu.
  W naszej ofercie znajdziesz między innymi filtry kasetowe płaskie, o prostej konstrukcji, która daje możliwość dostosowania do większości rekuperatorów czy systemów HVAC. Mamy również filtry węglowe, absorbujące nieprzyjemne zapachy, a także specjalnie przygotowane do wentylacji mechanicznej, lakierni lub przemysłu spożywczego. 
  W ofercie: 
  Filtry nawęglane
  Filtry kasetowe Z-line
  Filtry kasetowe płaskie
  Filtry kasetowe szklane
  Filtry kasetowe tłuszczowe
  ...
  Karta produktu »
  MARSS FILTRY SP. J. ul. Wojska Polskiego15, 98-200 woj. łódzkie

  Filtry kasetowe

  Filtry kasetowe to produkty o wysokiej skuteczności, wykorzystywane w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, a także w elektrowniach, urzędach, hotelach i nie tylko. W zależności od norm, jakie wymagane są w obiekcie, mogą być używane ja...
  Stanowiskowe filtry workowe
  Stanowiskowe filtry workowe
  Stanowiskowe  filtry  workowe oferowane są w wersjach do pracy w warunkach nad- i podciśnienia. Typ NASF wyposażony jest w różne media filtrujące.
  Filtry nadają się do pracy z powietrzem zużytym. Filtry stanowiskowe NESTRO dostarczane sa z układem wytrząsania motorycznego i z instalacja gaśnicza. Opcjonalne są: obudowa odporna na warunki atmosferyczne, wentylator zamocowany poprzez kołnierz, króciec nadmuchowy o konstrukcji ograniczającej hałas, kolanko kanału nadmuchowego 90°.
  Stanowiskowe  filtry workowe nadają się  do pyłu drzewnego, wiórów i materiałów pokrewnych. NA/T – tak nazywa się profesjonalny system odciągowy z zawartością resztkowa pyłu < 0,1 mg/m? do 100% powietrza zwrotnego bez pomiaru kontrolnego.  To urządzenie filtracyjne, nadające się do pracy zarówno z zastosowaniem pod- jak i nadciśnienia regeneruje powierzchnie filtracyjna poprzez jej oczyszczanie impulsem pneumatycznym. Nadaje się do pracy w trybie ciągłym, ponieważ proces oczyszczania odbywa się w  czasie pracy.
  Zalety systemu podciśnieniowego:
  Podciśnieniowe instalacje filtracyjne NESTRO w  przeciwieństwie do urządzeń pracujących z nadciśnieniem zapewniają absolutna pyłoszczelność. odciągnięty materiał w postaci wiorów nie jest transportowany przez wentylator. Dlatego mogą być stosowane wysokowydajne wirniki o skuteczności sięgającej 85%. Workowe  filtry stanowiskowe mogą być ponadto wyposażone w automatyczny układ załadunkowy do urządzenia brykietującego NESTRO.
  Typ NUAF/T w podciśnieniu
  Typ NASF w nadciśnieniu
  Typ NA/T w podciśnieniu
  ...
  Karta produktu »
  NESTRO PPHU Sp. z o.o. ul. Kolejowa 2, 46-300 woj. opolskie

  Stanowiskowe filtry workowe

  Stanowiskowe filtry workowe Stanowiskowe  filtry  workowe oferowane są w wersjach do pracy w warunkach nad- i podciśnienia. Typ NASF wyposażony jest w różne media filtrujące. Filtry nadają się do pracy z powietrzem zużytym. Filtry stanowisko...
  Filtry kieszeniowe
  Oferujemy Państwu pełen asortyment, dostosowany dokładnie do indywidualnych potrzeb – od najprostszych filtrów kieszeniowych do filtrów o bardzo dokładnej skuteczności filtracji.
  Filtry kieszeniowe dostępne w klasach G2-F9 wg EN 779:2002 oraz F7 i F9 wg EN 779:2012
  Filtry kasetowe dostępne w klasach G2-F9 wg EN 779:2002.
  Filtry HEPA w klasach H10-H14 i filtry ULPA U15-U 17.
  Filtry kompaktowe dostępne w klasach F6-F9 EN 779:2002. 
  Filtry typu fan-coil w klasach G2 - G4 wg EN 779:2002.
  Wszystkie rodzaje filtrów oferujemy w różnych wariantach wykonania tj. w ramkach metalowych, z blachy ocynkowanej, z tworzywa oraz MDF.
  W naszej ofercie posiadamy również filtry kieszeniowe ze sztywnymi kieszeniami oraz w wersji antystatycznej.
  ...
  Karta produktu »
  Technolog-WOKU ul. Ostrobramska101, 04-041 woj. mazowieckie

  Filtry kieszeniowe

  Oferujemy Państwu pełen asortyment, dostosowany dokładnie do indywidualnych potrzeb – od najprostszych filtrów kieszeniowych do filtrów o bardzo dokładnej skuteczności filtracji. Filtry kieszeniowe dostępne w klasach G2-F9 wg EN 779:2002 ora...
  Filtry kieszeniowe
  Filtry kieszeniowe wykonane z włókniny filtracyjnej syntetycznej lub włókna szklanego. Najczęściej stosuje się je w biurach, instalacjach przemysłowych czy miejscach użyteczności publicznej, a więc w pomieszczeniach o przeciętnych wymaganiach czystości. Mogą być również używane jako wstępny stopień dla filtrów powietrza wyższej skuteczności.
  Filtry kieszeniowe produkowane są zgodnie z normami ISO 16890 oraz EN 779:2012. Kupując nasze produkty, możesz mieć pewność, że wykonane są z najwyższej jakości materiałów i w pełni bezpieczne, a także w 100% odporne na wilgoć. 
  W ofercie:
  Filtry kieszeniowe syntetyczne
  Filtry kieszeniowe szklane
  Oferujemy filtry wg Normy ISO 16890 oraz starej normy EN779:2012
  Klasy: 
  ISO Coarse; ePM10, ePM2,5 ; ePM1
  G2; G3; G4; M5; M6; F7; F8; F9
   
  Ramki filtrów:
  rama wykonana ze stali ocynkowanej
  rama wykonana z tworzywa sztucznego
  Rabaty przy zakupach seryjnych i większych ilości 
  ...
  Karta produktu »
  MARSS FILTRY SP. J. ul. Wojska Polskiego15, 98-200 woj. łódzkie

  Filtry kieszeniowe

  Filtry kieszeniowe wykonane z włókniny filtracyjnej syntetycznej lub włókna szklanego. Najczęściej stosuje się je w biurach, instalacjach przemysłowych czy miejscach użyteczności publicznej, a więc w pomieszczeniach o przeciętnych wymaganiach czysto...
  Filtry elektrostatyczne
  Filtry elektrostatyczne
  ZASTOSOWANIE
  mgły i dymy olejowe
  mgły emulsyjne
  dymy i pyły spawalnicze oraz lutownicze
  opary oleiste
  drobne pyły zaolejone
  TYPOSZEREG
  Wersje mobilne: od 1000 do 2000 m3/h.
  Wersje stacjonarne: od 500 do 10000m3/h.
  * na specjalne zamówienie dostarczamy filtry o wydajnościach spoza standardowego typoszeregu
  CHARAKTERYSTYKA
  Filtry elektrostatyczne szczególnie zalecane są przy spawaniu elementów zaolejonych, gdzie w dymie spawalniczym znajdują się opary oleiste. Elektrofiltry PEFO charakteryzują się wysoką skutecznością oczyszczania oraz długą żywotnością filtrów - w odróżnieniu od filtrów konwencjonalnych, które mogą ulec "zaklejeniu" się w środowisku pracy zanieczyszczonymi parami olejów. Filtry elektrostatyczne charakteryzują się wysoką skutecznością oddzielania najbardziej szkodliwych cząsteczek o dyspersji od 0,005 μm do 100 μm.
  Dobór filtrów do określonych warunków pracy wykonujemy bezpłatnie. Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klienta modyfikując gabaryty filtrów, średnice wlotu i wylotu, kolor filtra oraz wyposażenie. Gwarantujemy pełny serwis części zamiennych do oferowanych filtrów. Filtry elektrostatyczne dzielą się na mobilne i stacjonarne.
  ZASADA DZIAŁANIA
  Zanieczyszczone powietrze jest zasysane ze sfery emisji i doprowadzane do wstępnego filtra mechanicznego, w którym oddzielone są grubsze pyły i wtrącenia. W strefie jonizatora cząstki zanieczyszczeń zostają dodatnio zjonizowane napięciem stałym 12000 V; następnie przechodząc przez sferę wychwytywacza, w której dodatnie elektrony panelu wychwytującego znajdują się pod napięciem 6000 V, osadzają się na elektrodach ujemnych. Po przejściu przez końcowy filtr mechaniczny oczyszczone powietrze wyrzucane jest przez wentylator.
  UŻYTKOWANIE
  Filtry elektrostatyczne mobilne służą do zasysania i oczyszczania powietrza bezpośrednio przy źródle emisji zanieczyszczeń na jednym lub na dwóch stanowiskach pracy. Szczególnie przydatne przy niestacjonarnych stanowiskach pracy oraz tam, gdzie proces spawania związany jest z remontami i naprawami dokonywanymi w różnych miejscach hali, łatwy transport możliwy jest dzięki wyposażeniu je w koła jedne. Elektrofiltry PEFO w wersjach stacjonarnych przeznaczone są do montażu na konsolach wsporczych lub na słupach lub konsolach ściennych. Dzięki modułowej budowie urządzeń PEFO, projektowane są centrale filtrowentylacyjne o wydajnościach dostosowanych doindywidualnych potrzeb. Centrale filtrów elektrostatycznych mogą obsługiwać jednocześnie wiele stanowisk o dużych emisjach.
  Elektrofiltry PEFO do mgły olejowej wyposażone są standardowo w syfon spustowy oleju, skraplającego się w procesie filtracji na płytach panelu wychwytywacza (może on zostać użyty ponownie jako chłodziwo).
  ...
  Karta produktu »
  TOP-PROJEKT Sp. z o.o. ul. Otyńska8, 54-426 woj. dolnośląskie

  Filtry elektrostatyczne

  Filtry elektrostatyczne ZASTOSOWANIE mgły i dymy olejowe mgły emulsyjne dymy i pyły spawalnicze oraz lutownicze opary oleiste drobne pyły zaolejone TYPOSZEREG Wersje mobilne: od 1000 do 2000 m3/h. We...
  Filtry kieszeniowe EU3/EU4 Syntetyk
  Filtry kieszeniowe (workowe) produkowane są przy pomocy nowo rozwiniętej technologii i zaawansowanych maszyn. Produkcja podlega surowej kontroli jakości. Materiał filtrujący charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Ramy filtrów są wykonane z blachy cynkowej. Specjalne kształty worków i wąskie ramy wewnętrzne zapewniają filtrom BITEKO bardzo niskie ciśnienie początkowe.
  Filtry kieszeniowe EU3/EU4 Syntetyk
  Stosowane jako filtry wstępne lub filtry do trudnych warunków (śnieg, wilgoć, ciężki pył, itp.)
  Dane dla materiału
  Rodzaj materiału: Syntetyk
  Kodowany: TAK
  Typ: GP
  Waga: 76 g/m2
  Grubość: 6,4 mm
  Dane dla typowych filtrów workowych PN-EN 777:1998
  Typ filtra: FW 3/6
  Powierzchnia: 7,8 m2
  Wymiary: 592x592x650/10
  Ilość powietrza: 3400 m3/godz.
  Prędkość powietrza: 2,62 m/s
  Średnia skuteczność filtra
  Test pyłu syntetycznego: 85%
  Chłonność pyłowa: 370 g
  Ciśnienie początkowe: 32 Pa
  Ciśnienie końcowe: 250 Pa (zalecane)
   
  Włókniny syntetyczne - 100% poliester
  Wysoka chłonność pyłowa
  Niski spadek ciśnienia
  Długa żywotność filtra
  Niskie koszty energii
  Odporne na wilgoć
  Trudno palne (F1 wg DIN 53438)
  Wymiary standardowe i specjalne
  Certyfikowana jakość
  Materiał filtracyjny:
  Technologia bazująca na termicznym łączeniu czystych, jednorodnych i trwałych włókien syntetycznych (100% poliester), progresywnie nabudowanych (rosnąca gęstość włókien). Otwarta struktura od strony wlotu powietrza progresywnie zagęszczająca się wylotowi powoduje, że większe cząsteczki zanieczyszczeń zatrzymywane są w górnej części warstwy filtracyjnej, a mniejsze przenikają w głąb włókniny. Taka technologia umożliwia zatrzymanie znacznie większej ilości zanieczyszczeń, minimalizuje wzrost oporu dla przepływającego powietrza oraz zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń na powierzchni materiału filtracyjnego. Maksymalnie długa skuteczność w oczyszczeniu powietrza przy minimalnym spadku ciśnienia. Bardzo duża zdolność magazynowania zanieczyszczeń przy mechanicznej wytrzymałości wpływa na niskie koszty eksploatacji oraz konserwacji.
  Budowa:
  absolutnie szczelna i bardzo wytrzymała konstrukcja kieszenie zszyte oraz oprawione w ramkę z blachy ocynkowanej
  alternatywnie wykonanie nadające się do utylizacji w spalarniach odpadów: kieszenie połączone sztywnymi łącznikami plastikowymi i umieszczone w stabilnej ramie z tworzywa sztucznego
  Zastosowanie:
  Filtr wstępnego oczyszczania w instalacjach klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych: dzięki wysokiej wydajności, przy niskich spadkach ciśnień filtry mogą być stosowane w szpitalach, biurach, szkołach, teatrach, centrach handlowych, hotelach, lakierniach, zakładach przemysłu farmaceutycznego, spożywczego, samochodowego, maszynowego i innych.
  ...
  Karta produktu »
  Biteko Polska Sp.z o.o. ul. Świętosława270, 39-200 woj. podkarpackie

  Filtry kieszeniowe EU3/EU4 Syntetyk

  Filtry kieszeniowe (workowe) produkowane są przy pomocy nowo rozwiniętej technologii i zaawansowanych maszyn. Produkcja podlega surowej kontroli jakości. Materiał filtrujący charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Ramy filtrów są wykon...
  Filtry workowe
  Filtry workowe
  ZASTOSOWANIE
  pyły hutnicze
  przemysł drzewny i meblowy
  przemysł papierniczy
  obróbka, szlifowanie i polerowanie materiałów (tworzywa sztuczne, guma, ceramika, żeliwo, bursztyn)
  malowanie proszkowe
  przesypywanie i paczkowanie materiałów sypkich
  przemysł energetyczny
  przemysł materiałów budowlanych
  przemysł spożywczy
  przemysł chemiczny
  TYPOSZEREG
  Wersje mobilne: od 800 do 3000 m3/h.
  Wersje stacjonarne: od 1000 do 100000m3/h.
  * na specjalne zamówienie dostarczamy filtry o wydajnościach spoza standardowego typoszeregu
  CHARAKTERYSTYKA
  Filtry workowe wyróżniają się wysoką wydajnością i skuteczną filtracją powietrza pod znacznie większym obciążeniem membrany filtracyjnej w odróżnieniu do filtrów patronowych. Filtry workowe przeznaczone są do pracy w ciężkich warunkach z pyłem o szczególnie trudnym charakterze, także wybuchowym.
  Dobór filtrów do określonych warunków pracy oraz rodzaju występujących pyłów wykonujemy bezpłatnie. Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klienta modyfikując gabaryty filtrów, średnice wlotu i wylotu, kolor filtra oraz wyposażenie filtrów (zabezpieczenia przeciwwybuchowe zgodnie z dyrektywą ATEX, śluzy celkowe, przenośniki ślimakowe i inne). Gwarantujemy pełny serwis części zamiennych do oferowanych filtrów, w tym worków filtracyjnych. Filtry workowe dostępne są w wersjach mobilnych i stacjonarnych.
  ZASADA DZIAŁANIA
  W filtrach workowych mobilnych następuje separacja zanieczyszczeń: ciężkie cząstki opadają do dolnego worka, lżejsze osadzają się na wewnętrznej powierzchni worka filtracyjnego (górnego) wykonanego z bawełnianej tkaniny filtracyjnej o własnościach antystatycznych.
  W filtrach workowych stacjonarnych zanieczyszczone powietrze trafia do komory rozprężnej, gdzie cięższe i grubsze zanieczyszczenia opadają na dno filtra pod wpływem działania efektu cyklonu. Następnie powietrze trafia do komory wkładów filtracyjnych, w której drobne frakcje pyłów wychwytywane są na powierzchni filtra. Nagromadzanie pyłu na powierzchni filtracyjnej prowadzi do wzrostu oporów przepływu, co przejawia się wzrostem różnicy ciśnień. Cząstki te otrzepywane są poprzez wprowadzenie worków w wibracje przez wibrator elektryczny, do którego są one podczepione lub poprzez strzepujące impulsy sprężonego powietrza.
  UŻYTKOWANIE
  Filtry workowe stacjonarne mogą być usytuowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu. W przypadku filtrów mobilnych zapylone powietrze jest odsysane bezpośrednio ze źródła emisji za pomocą przewodu elastycznego lub samonośnego ramienia ssącego natomiast urządzenia stacjonarne są przewidziane do obsługi instalacji złożonej z odciągów stanowiskowych.
  ...
  Karta produktu »
  TOP-PROJEKT Sp. z o.o. ul. Otyńska8, 54-426 woj. dolnośląskie

  Filtry workowe

  Filtry workowe ZASTOSOWANIE pyły hutnicze przemysł drzewny i meblowy przemysł papierniczy obróbka, szlifowanie i polerowanie materiałów (tworzywa sztuczne, guma, ceramika, żeliwo, bursztyn) malowanie proszkowe ...
  Filtry stropowe
  Filtry stropowe
  FILTRY STROPOWE NESTRO produkowane są jako wbudowywane i nasadzane filtry bunkrowe w 28 rozmiarach (od 18m do 800m powierzchni filtracyjnej).
  Modułowy system budowy o równomiernie stopniowanych gabarytach zapewnia właściwa powierzchnie filtracyjna dla każdej ilości powietrza.
  Dzięki tej modułowej budowie ewentualna rozbudowa możliwa jest w każdej chwili. Filtr stropowy dostarczany jest, jako wbudowywany filtr bunkrowy bez obudowy, lub jako bunkrowy filtr nasadzany, z obudowa odporna na wpływ warunków atmosferycznych. Wszystkie filtry stropowe dostarczane są z układem automatycznego otrząsania, a dodatkowo mogą być wyposażone we wszystkie układy zabezpieczające firmy NESTRO (czujniki dymu, instalacja gaśnicza, drabinki, klapy wybuchowe, podesty itd.)
  ...
  Karta produktu »
  NESTRO PPHU Sp. z o.o. ul. Kolejowa 2, 46-300 woj. opolskie

  Filtry stropowe

  Filtry stropowe FILTRY STROPOWE NESTRO produkowane są jako wbudowywane i nasadzane filtry bunkrowe w 28 rozmiarach (od 18m do 800m powierzchni filtracyjnej). Modułowy system budowy o równomiernie stopniowanych gabarytach zapewnia właściwa po...
  Filtry kartonowo-labiryntowe
  Filtry kartonowo-labiryntowe
  Filtry kartonowo – szczelinowe serii Andreae przeznaczone są do kabin i ścian natryskowych. Filtr o specjalistycznych otworach poprzez które przechodzi powietrze. Podczas tego procesu na ściankach filtra osadzają się zanieczyszczenia zawarte w powietrzu. Filtry łatwe w montażu bez potrzeby mocowania dodatkowych uchwytów.
  Filtr papierowy, dostępny w szer: 0,75; 0,90; 1,00.
  W każdym opakowaniu 10m2
  ...
  Karta produktu »
  WIK-ZU Agnieszka Karwowska ul. 3 maja 14, 44-268 woj. śląskie

  Filtry kartonowo-labiryntowe

  Filtry kartonowo-labiryntowe Filtry kartonowo – szczelinowe serii Andreae przeznaczone są do kabin i ścian natryskowych. Filtr o specjalistycznych otworach poprzez które przechodzi powietrze. Podczas tego procesu na ściankach filtra osadzają się...
  Filtry patronowe stacjonarne CleanAir
  Filtry patronowe stacjonarne CleanAir przeznaczone są do odciągania zapylonego powietrza i do jego oczyszczania z pyłów suchych, nieklejących, nieagresywnych chemicznie i niewybuchowych.
  Filtry znajdują zastosowanie w instalacjach odpylających dla wielu stanowisk i odpylających instalacjach ogólnych oraz głównie w systemach odpylających typu push - pull.
  Zastosowanie – w przemyśle głównie przy spawaniu, szlifowaniu, w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym i innych przy przesypywaniu materiałów sypkich oraz przy obróbce tworzyw sztucznych.
  Głównymi elementami filtrującymi są wkłady patronowe oczyszczane automatycznie impulsem sprężonego powietrza. W urządzeniach wbudowana jest komora rozprężna spełniająca funkcję „łapacza iskier” chroniąca wkłady przed bezpośrednim kontaktem z iskrami. Filtry pracują w trybie bezobsługowym. Pojemnik na pyły znajdujący się w dolnej części urządzenia posiada układ pneumatycznego docisku. Dodatkowo do filtrów można zastosować falowniki zapewniające regulacje wydajności oraz urządzenia peryferyjne jak separatory wstępne, automatyczne systemy precoatingu, komory rozdziału powietrza typu zima-lato.
  Basic – wersja podstawowa.
  Master - wersja wzbogacona o urządzenia peryferyjne, lub inne rozszerzenia.
  Poprzez równoległe łączenie filtrów uzyskać można zwielokrotnienie wydajności.
  Maksymalna temperatura przetłaczanego powietrza nie może przekroczyć 50 stC.
  ...
  Karta produktu »
  CleanAir Factory Sp. z o.o. ul. Admirała Andrzeja Karwety 25, 80-297 woj. pomorskie

  Filtry patronowe stacjonarne CleanAir

  Filtry patronowe stacjonarne CleanAir przeznaczone są do odciągania zapylonego powietrza i do jego oczyszczania z pyłów suchych, nieklejących, nieagresywnych chemicznie i niewybuchowych. Filtry znajdują zastosowanie w instalacjach odpylających d...
  Filtry pośrednie i przeciwprężne
  Filtry pośrednie i przeciwprężne
  W FILTRACH POSREDNICH NESTRO surowy gaz usuwany jest w sekcji zasysania. Oczyszczone powietrze może być doprowadzone z powrotem do  pomieszczeń roboczych.
  FILTR POSREDNI NESTRO ma tę zaletę, ze można go rozbudować do rozmiarów odpowiednich dla przepływu powietrza 200.000 m2/godz., ponieważ składa się z pojedynczych modułów, które w każdej chwili mogą być powiększone.
  Jeżeli filtr pośredni wyposażony jest w system przeciwprężny NESTRO (wytrząsanie plus powietrze spłukujące), to zapewniona jest praca w trybie ciągłym. Wówczas filtry przeciwprężne są dodatkowo wyposażane w układ powietrza „spłukującego” filtr w celu jego stałego oczyszczania. Każdy element filtra jest podczas oczyszczania oddzielany jako osobna komora. Dzięki temu filtr jest gotowy do pracy przez 24 godziny bez przerwy!
  W przypadku tej kombinowanej techniki klap powietrza „spłukującego“ węże filtracyjne są przedmuchiwane powietrzem od zewnątrz do wewnątrz. Motoryczne oczyszczanie  ma charakter wspomagający. Powietrze spłukujące jest pobierane z suchego powietrza zwrotnego, ponieważ w przypadku zasysania powietrza zewnętrznego węże filtracyjne zostałyby zatkane przez wilgoć. Podczas wytrząsania nie dochodzi do kontaktu węży filtracyjnych z obudowa, dlatego nie występują zjawiska zużycia na skutek wibracji.
   
  ...
  Karta produktu »
  NESTRO PPHU Sp. z o.o. ul. Kolejowa 2, 46-300 woj. opolskie

  Filtry pośrednie i przeciwprężne

  Filtry pośrednie i przeciwprężne W FILTRACH POSREDNICH NESTRO surowy gaz usuwany jest w sekcji zasysania. Oczyszczone powietrze może być doprowadzone z powrotem do  pomieszczeń roboczych. FILTR POSREDNI NESTRO ma tę zaletę, ze można go rozbu...
  Filtry kieszeniowe do kabin lakierniczych
  Filtry kieszeniowe do kabin lakierniczych
  Filtry kieszeniowe przeznaczone są do wstępnego lub końcowego oczyszczenia powietrza przepływającego przez kabinę lakierniczą. Charakteryzują się dużą powierzchnią filtracyjną, co daje dłuższy okres ich użytkowania. Filtry posiadają zdolność do wychwytywania zanieczyszczeń powietrza, mających negatywny wpływ na jakość powłoki lakierniczej. Zastosowanie filtrów kieszeniowych zwiększa żywotność filtrów sufitowych oraz zapewnia stałe ciśnienie w kabinie, co daje w efekcie większą jej wydajność.
  Konstrukcja filtra oparta jest na pełnej kratownicy zgrzanej z drutu stalowego o bardzo dużej wytrzymałości mechanicznej. Materiał filtracyjny 100% poliester łączony termicznie, w klasie filtracji G4, w postaci kieszeni. Kieszenie zamontowane są na kratownicy metodą zszywania. Kratownica z kieszeniami montowana w ramce z blach ocynkowanej metodą na wcisk. Następnie ramka jest nitowana.
  BLOWTERM, USI ITALIA , SAIMA. Wykonujemy również inne nietypowe wymiary
  ...
  Karta produktu »
  WIK-ZU Agnieszka Karwowska ul. 3 maja 14, 44-268 woj. śląskie

  Filtry kieszeniowe do kabin lakierniczych

  Filtry kieszeniowe do kabin lakierniczych Filtry kieszeniowe przeznaczone są do wstępnego lub końcowego oczyszczenia powietrza przepływającego przez kabinę lakierniczą. Charakteryzują się dużą powierzchnią filtracyjną, co daje dłuższy okres ich ...
  Filtry zasobnikowe
  Filtry zasobnikowe
  Dzięki FILTROM ZASOBNIKOWYM NESTRO na najmniejszej przestrzeni można umieścić duże powierzchnie filtracyjne. Filtry te wyposażone są w pojemny zasobnik pośredni trocin, wiórów i pyłów.

  Filtry typu NFHSU do pracy z podciśnieniem wykonane są z 4-milimetrowej blachy stalowej ocynkowanej metoda galwaniczna i skręcone od wewnątrz. konstrukcja jest bardzo stabilna i zapewnia długa żywotność. Szybkość wyporu w wężach filtracyjnych ustawiana jest na niewielka wartość. Dzięki temu możliwe jest poprawne funkcjonowanie urządzeń także wówczas, gdy transportowane są duże ilości wiórów, trocin i pyłów.
  Kanały powietrza zwrotnego z klapami przełączającymi, napędzane silnikami, także z płynna regulacja, wliczając przekierowanie o 180°, z przebadanym wzorem klap wybuchowych spełniają wymagania TRGS553. W razie zastosowania wentylatora i wielu rur ssących (odciąganie grupowe) zużycie energii zostaje zmniejszone.
   
  ...
  Karta produktu »
  NESTRO PPHU Sp. z o.o. ul. Kolejowa 2, 46-300 woj. opolskie

  Filtry zasobnikowe

  Filtry zasobnikowe Dzięki FILTROM ZASOBNIKOWYM NESTRO na najmniejszej przestrzeni można umieścić duże powierzchnie filtracyjne. Filtry te wyposażone są w pojemny zasobnik pośredni trocin, wiórów i pyłów. Filtry typu NFHSU do pracy z podciśn...
  Filtry mechaniczne mgły olejowej
  Filtry mechaniczne mgły olejowej
  Filtry mechaniczne mgły olejowej są przeznaczone do oczyszczania powietrza z mgły olejowej powstającej w trakcie  rozmaitych procesów produkcyjnych.
  Są szczególnie zalecane do usuwania cząstek oleju z oparów cieczy chłodząco-smarujących  wykorzystywanych w procesach obróbki skrawaniem (np. toczenie, frezowanie, wiercenie).
   
  ...
  Karta produktu »
  TOP-PROJEKT Sp. z o.o. ul. Otyńska8, 54-426 woj. dolnośląskie

  Filtry mechaniczne mgły olejowej

  Filtry mechaniczne mgły olejowej Filtry mechaniczne mgły olejowej są przeznaczone do oczyszczania powietrza z mgły olejowej powstającej w trakcie  rozmaitych procesów produkcyjnych. Są szczególnie zalecane do usuwania cząstek oleju z oparów ...
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.