Artykuły - Wiadomości


 
DREMA 2023 – DOBRY KIERUNEK - zdjęcie

DREMA 2023 – DOBRY KIERUNEK

07-06-2023

Ostatnie miesiące nie były korzystne dla przemysłu drzewnego i meblarskiego. Wszystko za sprawą pogłębiającego się kryzysu energetycznego, spadku zamówień i eksportu mebli i wyrobów z drewna, wciąż rosnących cen surowca drzewnego, przerw w łańcuchach dostaw czy postępującą inflacją. Jak radzić sobie z niestabilnością rynku i przetrwać w trudnych czasach? O tym już we wrześniu w Poznaniu rozmawiać będą profesjonaliści podczas najważniejszego spotkania branży drzewnej i meblarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej – targów DREMA 2023.

Czytaj więcej

 
Targi SYMAS® i MAINTENANCE 2023: ostatnie dni na rezerwację stoiska w niższej cenie! - zdjęcie

Targi SYMAS® i MAINTENANCE 2023: ostatnie dni na rezerwację stoiska w niższej cenie!

12-05-2023

Najważniejsze w Polsce targi dla branży materiałów sypkich i masowych SYMAS® oraz utrzymania ruchu MAINTENANCE odbędą się 18 i 19 października 2023 r. w Krakowie, ale o rezerwacji stoiska warto (i przede wszystkim opłaca się!) pomyśleć już teraz. Firmy, które swój udział potwierdzą do 31 maja skorzystają z promocyjnych cen stoisk i powierzchni.

Czytaj więcej

 
Jak skutecznie chronić się przed cyberatakami i bezpiecznie rozwijać swoją firmę  - czyli o wyzwaniach inteligentnego przemysłu na Targach SYMAS® i MAINTENANCE - zdjęcie

Jak skutecznie chronić się przed cyberatakami i bezpiecznie rozwijać swoją firmę  - czyli o wyzwaniach inteligentnego przemysłu na Targach SYMAS® i MAINTENANCE

28-02-2023

Przemysł ewoluuje. Jeszcze dobrze nie zaprzyjaźniliśmy się z czwartą rewolucją, a już mówimy o Przemyśle 5.0. Uważnie śledząc trendy widzimy, że pomimo intensywnej dyskusji o sztucznej inteligencji – to człowiek wysuwa się na pierwszy plan. W tym roku podczas targów pojawi się jeszcze więcej nowinek z zakresu automatyzacji, IoT i SI ułatwiających człowiekowi pracę.

Czytaj więcej

 
Jak przebiega czyszczenie wentylacji przemysłowych? - zdjęcie

Jak przebiega czyszczenie wentylacji przemysłowych?

05-12-2022

Odpowiednia czystość wentylacji przemysłowej ma kluczowy wpływ na efektywność wymiany powietrza w danym obiekcie. Każde przedsiębiorstwo musi dbać o nienaganny stan przewodów i kanałów takiej instalacji, co wynika bezpośrednio z przepisów prawa budowlanego.

Czytaj więcej

 
DREMA 2022: targi liderów rozwiązań, a nie tylko producentów maszyn - zdjęcie

DREMA 2022: targi liderów rozwiązań, a nie tylko producentów maszyn

04-10-2022

Obecność na targach, szczególnie tak prestiżowych, jak Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego, z roku na roku nabiera coraz większego znaczenia. Dzieje się tak głównie dlatego, że targi doskonale weryfikują rzeczywistość. Bo o ile w przestrzeni wirtualnej można powiedzieć niemal wszystko, o tyle na targach, każde słowo domaga się dowodu. Co o kondycji polskiej branży drzewnej i meblarskiej można powiedzieć po minionej edycji targów DREMA?

Czytaj więcej

 
DREMA 2022: spotkanie branży i pomoc ukraińskim dzieciom - zdjęcie

DREMA 2022: spotkanie branży i pomoc ukraińskim dzieciom

12-09-2022

Skoro na miejscu będą wszystkie narzędzia i materiały, to dlaczego nie zrobić z nich mebli i od razu po targach wysłać ich potrzebującym? Podczas rozpoczynających się we wtorek targów DREMA działać będzie Fabryka Mebli na Żywo. Wyprodukowane w niej zestawy mebli trafią do dzieci z domów dziecka w Ukrainie.

Czytaj więcej

 

Filtracja zgrubna, a dokładna. Jakie są różnice?

16-08-2022

W tekstach traktujących o filtracji często używa się takich określeń jak filtracja dokładna lub zgrubna. Jednak wiemy o tym, że nasze materiały mogą czytać osoby lub firmy, które z filtracją nie mają do czynienia tak dużo jak cała branża. Dlatego właśnie przekazujemy w Państwa ręce nasz kompleksowy materiał na temat tego, czym jest filtracja zgrubna oraz czym jest ta dokładna. Pod tymi określeniami kryje się więcej niuansów, niż się wydaje.

Czytaj więcej

 

Zamawianie filtrów - o czym warto pamiętać?

01-08-2022

Można powiedzieć, że zamówienie filtra jest sprawą prostą - wystarczy zadzwonić, złożyć zamówienie i… oczekiwać na jego dostarczenie. Otóż nie - branża filtracyjna jest wybitnie skomplikowana i trzeba wiedzieć o tym, że mnóstwo zmiennych może mieć przełożenie na konkretne efekty. Wskażemy na cztery najważniejsze rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę - kiedy kupujesz filtr. Nie tylko w FILTERM!

Czytaj więcej

 
Na czym polega oddymianie wnętrz? - zdjęcie

Na czym polega oddymianie wnętrz?

01-08-2022

W dużym uproszczeniu – oddymianie wnętrz pozwala wyprowadzać dym znajdujący się wewnątrz lokalu.

Czytaj więcej

 

Wybór filtra do lakierni, na co zwrócić uwagę?

28-07-2022

Wybierając filtr do lakierni, trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy. Najważniejsze rzeczy takie jak potrzeby naszej fabryki oraz projekt naszej instalacji filtracyjnej to zupełnie zrozumiałe kwestie. Jednak są także inne zmienne, na które musimy zwracać uwagę w trakcie wybierania filtra do naszej lakierni - chodzi nie tylko o zakup nowego, ale również wyboru typu filtra, który będzie w niej stosowany (na etapie projektowania).

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 258

Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.