Artykuły - Wiadomości


 
Podsumowanie 14. Międzynarodowych Targów SYMAS®  i MAINTENANCE - zdjęcie

Podsumowanie 14. Międzynarodowych Targów SYMAS® i MAINTENANCE

27-10-2023

Za nami niesamowicie udana 14. edycja Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® oraz Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE, które odbyły się 18 i 19 października 2023 r. w EXPO Kraków. W wydarzeniu udział wzięło 139 wystawców oraz 3291 zwiedzających. Wystawcy nie kryją zadowolenia z jakości odbytych spotkań i już podczas tegorocznej edycji rezerwowali stoiska na przyszły rok.

Czytaj więcej

 
Wymagania dotyczące wentylacji spawalni - zdjęcie

Wymagania dotyczące wentylacji spawalni

18-10-2023

Zadaniem wentylacji spawalni jest zapewnienie odpowiedniej jakości powietrza w miejscach wykonywania pracy. Podczas czynności spawalniczych dochodzi przede wszystkim do emisji szkodliwych dymów, ale również może występować konieczność obróbki mechanicznej takiej jak cięcie lub szlifowanie obrabianego elementu. W związku z występowaniem w spawalniach czynników szkodliwych i niebezpiecznych obowiązują przepisy prawne, które określają wymagania dotyczące zapewnienia wentylacji. 

Czytaj więcej

 
Przemysłowa jesień w EXPO Kraków: trzy imprezy – jedna data!  - zdjęcie

Przemysłowa jesień w EXPO Kraków: trzy imprezy – jedna data!

13-10-2023

18-19 października 2023 r. w EXPO Kraków odbędą się Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®, Międzynarodowe Targi Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® oraz Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE. Targom, które zgromadzą łącznie 290 wystawców, towarzyszyć będzie bogaty program merytoryczny, w którym aż 37 ekspertów poruszy najbardziej aktualne tematy m.in. wyzwania firm produkcyjnych i przemysłowych w dobie pokoleń Z i Alfa czy kwestię granicznego podatku węglowego.

Czytaj więcej

 
Badanie kamerą termowizyjną – nowoczesna metoda sprawdzania usterek nieruchomości - zdjęcie

Badanie kamerą termowizyjną – nowoczesna metoda sprawdzania usterek nieruchomości

12-10-2023

Badanie kamerą termowizyjną, znane również jako termowizja, to technika obrazowania, która wykorzystuje promieniowanie podczerwone (cieplne) do tworzenia obrazów, w których temperatura jest kluczowym czynnikiem. Kamery termowizyjne rejestrują promieniowanie podczerwone emitowane przez obiekty, a następnie przekształcają te dane w obrazy, w których różne temperatury są reprezentowane różnymi kolorami lub odcieniami szarości.

Czytaj więcej

 
DREMA 2023 - targi, które napędzają przemysł drzewno-meblarski - zdjęcie

DREMA 2023 - targi, które napędzają przemysł drzewno-meblarski

06-10-2023

Stabilność gospodarcza w dzisiejszym świecie wymaga silnej i odpornej na wyzwania rynku infrastruktury przemysłu drzewnego i meblarskiego. Oferta targów DREMA 2023, które odbyły się w Poznaniu w dniach 12-15 września br., prezentująca innowacyjne rozwiązania usprawniające proces obróbki drewna i produkcji mebli pokazała, że wydarzenie to jest znaczącym wsparciem dla branży w etapie zrównoważonej transformacji.

Czytaj więcej

 
Odzysk ciepła w zakładzie przemysłowym jako sposób na zapewnienie komfortu cieplnego na stanowiskach pracy - zdjęcie

Odzysk ciepła w zakładzie przemysłowym jako sposób na zapewnienie komfortu cieplnego na stanowiskach pracy

28-09-2023

Ostatnie dwa lata charakteryzowały się zawirowaniami na rynku energii. Zakłady przemysłowe z uwagi na duże zapotrzebowanie energetyczne poszukują nowych rozwiązań mających na celu ograniczenie kosztów ogrzewania, zużycia energii elektrycznej oraz sprostanie wymaganiom dotyczącym emisji CO2.

Czytaj więcej

 
Dwie akcje prospołeczne na targach DREMA 2023: #Las Dremy i Drema Dzieciom - zdjęcie

Dwie akcje prospołeczne na targach DREMA 2023: #Las Dremy i Drema Dzieciom

08-09-2023

Przedstawiciele sektora drzewno-meblarskiego stawiają czoła aktualnym wyzwaniom, z którymi musi mierzyć się branża. Tegoroczna edycja targów DREMA 2023 to nie tylko edukacja w zakresie nowych, bardziej efektywnych i ekologicznych rozwiązań, ale również pomoc potrzebującym i działania na rzecz dobra społecznego. Zapraszamy do zapoznania się z ideą akcji LAS DREMY i DREMA DZIECIOM.

Czytaj więcej

 
Odpylanie - dotacja ZUS - zdjęcie

Odpylanie - dotacja ZUS

31-08-2023

W dzisiejszym artykule przedstawiamy realizację instalacji odpylania, mającej na celu zmniejszenie uciążliwości procesu produkcyjnego na jakość powietrza w hali oraz ochronę pracowników przed szkodliwymi  pyłami pochodzącymi z produkcji kruszywa bazaltowego.

Czytaj więcej

 
Włókniny i maty filtracyjne - klucz do czystego powietrza i ochrony urządzeń - zdjęcie

Włókniny i maty filtracyjne - klucz do czystego powietrza i ochrony urządzeń

29-08-2023

Włókniny filtracyjne są niezbędnym elementem w wielu systemach i urządzeniach, które wymagają oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń. Firma FILTERM oferuje maty filtracyjne w różnych klasach filtracyjnych, które są popularnie określane jako filtry wstępne lub zgrubne. Włókniny te są zbudowane z nierozerwalnych włókien poliestrowych łączonych termicznie w technice wielowarstwowej, co zapewnia wysoką chłonność i skuteczność. Są one przeznaczone do filtracji zgrubnej w instalacjach wentylacyjnych, systemach klimatyzacji, biurach, fabrykach i innych miejscach użyteczności publicznej.

Czytaj więcej

 
DREMA 2023 dla majsterkowiczów i pasjonatów pracy w drewnie! - zdjęcie

DREMA 2023 dla majsterkowiczów i pasjonatów pracy w drewnie!

24-08-2023

W sektorze drzewno-meblarskim wciąż przybywa miłośników stolarstwa i pasjonatów pracy z drewnem. DREMA to targi przyjazne majsterkowiczom i hobbystom, które ze swoją ofertą wychodzą naprzeciw ich potrzebom. Warto już dziś zaplanować pobyt na najważniejszym spotkaniu przedstawicieli branży obróbki drewna w Europie Środkowo-Wschodniej i być tam, gdzie wiedza oraz nowoczesne narzędzia i maszyny są na wyciągnięcie ręki! Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w Poznaniu już w dniach 12-15 września 2023 r.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 279

Najpopularniejsze tagi