Artykuł Dodaj artykuł

Dobra wentylacja

Osoby, które decydują się na budowę domu i myślą nie tylko o pięknej elewacji, ale również zdrowym powietrzu oraz ekonomicznej wentylacji, coraz częściej decydują się na rekuperator.

Osoby, które decydują się na budowę domu i myślą nie tylko o pięknej elewacji, ale również zdrowym powietrzu oraz ekonomicznej wentylacji, coraz częściej decydują się na rekuperator. To nowoczesne urządzenie, które pełni rolę głównego elementu wentylacji mechanicznej. Jego główną zaletą jest to, że przy wymianie powietrza odzyskuje ciepło ze strumienia, które właśnie opuszcza wnętrza. Przede wszystkim to niezwykle nowoczesny sprzęt, którego najważniejszym atutem są po prostu oszczędności.

Dobra wentylacja

Ciepłe powietrze

We wszystkich nowych budynkach, które powstają w technologii pasywnej lub też energooszczędnej urządzenia https://www.rekuperatory.pl/rekuperator są obowiązkowym elementem. Chętnie również montują je właściciele domów jednorodzinnych. Przede wszystkim dzięki niemu możliwe jest ogrzanie powietrza we wnętrzach bez konieczności wykorzystania dodatkowej energii. System wentylacji, jakim jest rekuperator, cechy charakterystyczne zawdzięcza swojej budowie oraz możliwości dopasowania mocy do potrzeb użytkowników. Urządzenie składa się z dwóch wentylatorów, wymiennika ciepła o konstrukcji krzyżowej, przeciwprądowej bądź obrotowej oraz panelu sterującego, dzięki któremu możemy sami ustalić moc jego działania. Poza tym oczywiście wszystko znajduje się w dedykowanej i wytrzymałej obudowie, w której znajdziemy również szereg filtrów i podzespołów.

Jaki najlepszy rekuperator wybrać?

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest oczywiście urządzeniem, które podlega określonym normom i przepisom przede wszystkim budowlanym. Kluczem do tego, by wybrać najlepszy do twojego domu, będzie oczywiście określenie potrzeb, jakim musi sprostać  rekuperator. Cena będzie zależna od wielkości oraz szczegółowych parametrów. Poza tym konkretne modele między sobą mogą również się również kosztami eksploatacji i parametrami pracy. Samo działanie urządzenia nie jest skomplikowane, ponieważ to w nim strumień zimnego powietrza z zewnątrz zostanie ogrzane przez energię cieplną powietrza, które jest wyciągane z budynku. W ten sposób do środka trafia świeże powietrze o wyższej temperaturze niż ta, co jest na zewnątrz. Przekazanie energii odbywa się przez cienką płytkę z tworzywa sztucznego. Oczywiście budowa rekuperatora nie pozwala na to, by oba strumienie się ze sobą wymieszały. Przede wszystkim cały system pozwala na realne oszczędności, które związane są przede wszystkim z koniecznością ogrzania powietrza pochodzącego z zewnątrz. W tym aspekcie już większość tego zadania po prostu się „dzieje” sama. Poza tym nowoczesny system daje możliwość dostosowania wentylacji do potrzeb domowników. 

Artykuł sponsorowany

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.